Vandaag is het open dag. Meer informatie
Overslaan en naar de inhoud gaan

Zo was de tweede open dag van 2026

7 november 2026

Zaterdag 7 november zetten ruim 200 huiseigenaren door het hele land voor de tweede keer dit najaar hun deur open. Aan de keukentafel, naast de warmtepomp en op zolder bij de ventilatie vertelden ze hoe ze hun huis hebben aangepakt: wat goed ging, wat tegenviel en wat ze nu anders zouden doen.

Bovenwoning, boerderij en appartement

In Den Haag stonden zeven huizen open, van een bovenwoning uit 1921 tot een appartementencomplex aan de Zeekant. In Rotsterhaule kon je binnenkijken in een woonboerderij uit 1900, in Eelde ging het over ventilatie op zolder, en in Wageningen en Eefde stond de warmtepomp in de tuin klaar om bekeken te worden.

Dank je wel

Dank je wel, huiseigenaren, voor jullie gastvrijheid, de koffie en de eerlijke verhalen. En dank aan iedereen die kwam kijken.

Gemist? Ga op afspraak langs

De open dagen van 2026 zitten erop, maar bij veel huizen kun je ook op een ander moment langs. Je maakt dan zelf een afspraak met de bewoners. Een vraag stellen kan ook, via de pagina van de woning.

Volgende week blikken we uitgebreider terug op beide open dagen, met video’s, wat bezoekers het vaakst vroegen en wat er in de krant stond. Wil je weten wanneer de huizen in 2027 opengaan? Meld je aan voor de nieuwsbrief.