Vrijstaande woning – 1960, Groede
Omschrijving
De gasleiding is afgesloten in 2019! De oude cv ketel is afgevoerd met een gigantisch verbruik naar het milieupark in Oostburg.
De keuze was snel gemaakt; NIBE warmtepomp F2120 (lucht/water) van 20 kw in combinatie van 60 heatpipes plus een 500 liter boiler (tapwater) en een 200 liter buffervat voor verwarming. Als energiebron heb ik gekozen voor 32 panelen a 310 wp goed voor een jaarlijke opbrengst van ongeveer 12.000 kWh.
De belangrijkste leefruimtes zijn top geïsoleerd en voorzien van vloerverwarming.
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Beschrijving energievoorziening van de woning
32 zonnepanelen a 310 wp ligging voorkant dak exact zuiden. 60 heatpipes aangesloten op 500 liter tapwater boiler.
Hoofdverwarming NIBE warmtepomp F2120 (20 kw) zorgt voor verwarming van het pand dmv buffervat van 200 liter en voor warm tapwater als de heatpipes te weinig leveren.
Hoe is de ventilatie geregeld?
Adviezen
Ervaringen
Toekomstplannen
Kenmerken
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.