PVT-panelen (zonnepanelen) – Vrijstaande woning – 1938, Sint-Michielsgestel
Triple solar PVT als bron voor de Nibe w/w-wp
Ervaringen
Triple solar is net bedrijf, heeft ons goed geholpen en was altijd bereid om ons te woord te staan. Installateur (Minkels uit Den Bosch) ging met onze ‘nieuwsgierigheid’ ook goed om en zo hebben we in deze driehoek het werk goed kunnen voorbereiden en de mogelijkheden kunnen onderzoeken. Geen snelle klus of snel geld verdienen, maar echt goed meedenken, voor en naderen van alternatieven bespreken etc. René Minkels staat altijd klaar als er toch wat mocht zijn. Het systeem is (buiten) geluidloos. ziet er uit als pv. dus geen lelijke bak in de tuin en geen grondboringen met interferentie naar je buren. En het heeft ons door de koude februari-weken van 2021 heen gebracht zonder problemen. Een paar dingen moet nibe/ts nog wel aan werken:
pendelen in de winter als de wp in de beveiliging ‘schiet’: onder een bepaalde temperatuur van de bron kan de wp niet functioneren dus slaat uit. maar de sensor zit binnen, dus die registreert op enig moment voldoende warmte. en dan slaat de wp weer heel snel uit want het koudemiddel dat van het dak komt is dan wel te koud. pendelen dus. handmatig ff uitzetten voor dergelijke nachten is eenvoudig, maar eigenlijk zou dit niet moeten hoeven.
andere ding is nog het verschil tussen de brontemperatuur en de buitentemperatuur. Die is in negatieve zin vrij hoog. Daardoor kan de wp eigenlijk niet functioneren onder een buitentemperatuur van -3. Je kunt dan elektrisch verwarmen (werkt prima, alleen kostbaar..) of je huis wat laten afkoelen en de volgende dag weer opwarmen (minder kostbaar, maar wel minder comfortabel (afhankelijk van je isolatie van je huis). Ir panelen zijn dan wel een handige extra, zie bij dat kopje)
Tips
Zorg er voor dat alle leidingen (van het koudemiddel) binnen extra goed geïsoleerd zijn. Ook aan de achterkant van de wp (waar wij helaas niet meer bij kunnen….) Condensatie is ander namelijk zeer aanwezig. De leidingen worden héél koud!