Hoekwoning - 1925, Heemstede
Omschrijving
Met de isolatie van de woning is gestart met het aanbrengen van spouwmuurisolatie. Ook de vloerisolatie met 14 cm Mineral Wool leverde een aanzienlijke energiebesparing op. Daarnaast zijn er allerlei andere isolatiemaatregelen doorgevoerd zoals dakisolatie tijdens de verbouwing van de zolder, glasisolatie, plafondisolatie bij de erker en onder het balkon. Het gasverbruik door genoemde (isolatie)maatregelen is hierdoor fors gedaald.
In 2017 zijn 14 zonnepanelen aangebracht die jaarlijks circa 3800 kWh opwekken. Sluitstuk bij de verduurzaming van de woning is de aanschaf van een hybride warmtepomp die zorgt voor een verdere reductie van het gasverbruik naar circa 80 m3 per jaar. Wil je weten hoeveel geluid de buitenunit maakt kom dan luisteren.
Kenmerken
Bouwjaar: 1925
Energielabel: B
Soort: Hoekwoning
Duurzame woning:
Energiezuinige woning,
Toegepaste maatregelen
Foto's
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Het aanbrengen van spouwmuurisolatie gaf een energiebesparing van 31% en na 5,5 jaar was de investering terugverdiend. Het rendement op het geïnvesteerd bedrag kwam hierdoor uit op een mooie 18%. Ook de vloerisolatie leverde een aanzienlijke energiebesparing op van wel 27%. Daarnaast zijn er allerlei andere isolatiemaatregelen doorgevoerd zoals dakisolatie tijdens de verbouwing van de zolder, glasisolatie, plafondisolatie bij de erker en onder het balkon. Het gasverbruik door genoemde (isolatie)maatregelen is hierdoor gedaald van 2800 m3 naar 1100 m3 per jaar.
Beschrijving energievoorziening van de woning
In 2017 zijn 14 zonnepanelen aangebracht die jaarlijks circa 3800 kWh opleveren. De verwachte terugverdientijd is circa 7 jaar, daarna is de opgewekte energie gratis. Ook hier is sprake van een mooi rendement op het geïnvesteerd bedrag van 13%. Sluitstuk bij de verduurzaming van de woning is de aanschaf van een hybride warmtepomp die zorgt voor een verdere reductie van het gasverbruik van 1100 m3 naar 150 m3. Samen met het extra elektraverbruik wordt de investering in circa 10 jaar terugverdiend.
Hoe is de ventilatie geregeld?
De ventilatie is geregeld met een decentrale ventilator met enige warmteterugwinning die met een afstandbediening handmatig aangezet kan worden als het CO2-gehalte (op de CO2-meter) te hoog wordt.
Adviezen
Denk bij het isoleren van de spouwmuur ook aan het isoleren van het dak van de erker of serre (met balkon er boven).
Toekomstplannen
De bedoeling is om zo lang mogelijk energiezuinig te blijven wonen in ons karaktervolle jaren twintig woning in Clivialaan.
Tips
Heb je een woning met een houten vloer met balken en een kruipruimte, dan is de isolatie van de vloer met bijvoorbeeld Mineral Wool goed uitvoerbaar voor een handige doe het zelver.