Appartement – 1906, Den Haag
Omschrijving
Gedaan 3 oktober: luchtdicht dampopen maken balkenlaag op stenen muur. Zie foto’s met witte tape en zwarte spray. Met o.a. schapenwol (Isolena stopwol).
Gedaan 14 oktober: een Isolena schapenwol vilten laag is tegen het woningscheidende plafond gemonteerd. Zo veel mogelijk met spijkers (demontage met koevoet makkelijker dan schroeven, restjes in balk minder dan bij nieten).
De zwarte vlekken bij de balken is stopwol, een tape en een smurrie die luchtdicht/dampopen maken.
Gedaan 22 oktober: schapenwolvilt (zie foto).
Gedaan 23 oktober: het plafond is uitgelijnd met latten. De wandjes rond de badkamer zijn uitgezet. De rode en blauwe buizen voor de balansventilatie grotendeels gemonteerd (Burgerhout).
Gedaan 31 oktober, begin november: Majrex folie geplaatst.
Centraaldozen electriciteit geplaatst. Leidingen electriciteit tussen rachels en Majrex.
Gedaan 21 november: cellulose ingeblazen in achterkamers en middenkamer. De hal heeft Isolena schapenwol omdat daar te veel leidingen lopen en de cellulose dan niet goed in alle hoekjes komt. De cellulose machine staat buiten: droog weer is belangrijk.
Week van 24 november: achterzijde moesten wat nieuwe rachels, nieuwe ruimte nog met wat wol opgevuld.
Knauf Diamond, dubbele laag, daarna Ecofin 7 mm., rails voor verlichting. Zorg dat je op tijd weet welke ruimte de kapjes van de balansventilatie nodig hebben.
Mooie Ergovent rondom 125 (ontwerpprijs Reddot) roosters voor de ventilatiebuizen maar … ze zijn niet EI60. Ze gaan eruit er komen andere. Mercor van Redprofs. De ventilatiebuizen van Burghout zijn met een wit passtukje verlengd, een soort binennmof. Het is een flinke puzzel geweest en de Knauf vaak erop en eraf. Soms gaat dat zo.
Wanden naar de buren: (1 december) reep vilt Isolena op de vloer, Nevima spijkerregels (kokos met mdf) voor verende akoestische wand 6 cm., Isolena schapenwol ertussen (6 cm.).
2 december: ESB tegen de spijkerregels.
Daarna: Knauf Diamond. Parex Lanko kalkstuc.
2 december is ook de Lewis plaat in de wc- en doucheruimte gelegd. De eerste PUR… Het zij zo.
3,4 en een beetje 5 december: wandje naar andere buren en gewerkt in de badkamer en de wc. Elektra voorbereiding: Greeniuz en Sunshower (IR).
8 t/m 12 december: nog wat Knauf, daarna elektriciteit en loodgieterswerk.
Het bochtenwerk van de wtw kanalen, de maatvoering en benodigde accessoires, is een pittige klus waar op tijd in detail aan moet worden getekend en gerekend. Evenzo de aansluiting van de vakman electriciteit op de plaatsers van wtw installatie. Het luistert allemaal heel nauw.
Geluidsisolatie en natuurlijke materialen zijn belangrijk.
Vloerverwarming (overwogen wandverwarming) en een balansventilatiesysteem zijn gepland. Brink Flair 200. Met koppeling naar de rookmelders.
Warmteterugwinning van het douchewater is vervallen wegens geen goot in nieuwe douchebak en korte afstand tot de cv ketel.
Ramen voorzijde nummer 54 en 54a: Van Ruysdael glas.
Verwarming in de badkamer: Greeniuz.
In de douche: Sunshower alleen Infrarood.
Toegepaste maatregelen
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Beschrijving energievoorziening van de woning
Nieuwe cv-ketel. Gas.
Elektriciteit.
Variotherm vloerverwarming panelen met voorgevormd profiel voor buizen.
Badkamer: Greeniuz plafond paneel large met led.
Hoe is de ventilatie geregeld?
Adviezen
Ervaringen
Toekomstplannen
Tips
Kenmerken
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.
