Skip to main content
Home Woningen Hoekwoning – 1996, Nijmegen

Hoekwoning – 1996, Nijmegen

Omschrijving

Het huis is gebouwd in 1996 en gebruikte 1200 m3 gas. Nu gebruik ik 100 m3 gas per jaar en 4500kWh inclusief de auto. Met 18 zonnepanelen ben ik niet energieneutraal maar dat vind ik niet een doel op zich. De meeste maatregelen zijn doe het zelf!

Toegepaste maatregelen

Extra informatie

Beschrijving (na)isolatie van de woning

Gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning. Elektrische verwarming (waar onder lucht lucht warmtepomp). Uitschakelen cv installatie. 18 zonnepanelen.

Beschrijving energievoorziening van de woning

Elektrische verwarming en lucht/lucht warmtepomp, een klein beetje gas voor een paar strenge vorstdagen. Elektrische boiler en 18 zonnepanelen.

Hoe is de ventilatie geregeld?

Gebalanceerde ventilatie met warmteterugwinning.

Adviezen

Ventilatie met warmteterugwinning is een belangrijke maatregel met korte terugverdientijd in mijn type huis. Verder was het afsluiten van delen van het éénpijp-cv systeem die door de betonnen vloeren lopen een belangrijke besparing (ongeveer 20%, investering €30). Dat doe ik met kogelkranen die makkelijk weer open gezet kunnen worden als ik een kamer in gebruik wil nemen. Deze besparing is verleden tijd omdat ik de cv niet meer gebruik. De halradiator kostte veel warmte, die heb ik uitgezet en ook de radiator in de badkamer. Daar en ook in kamers die ik incidenteel gebruik maak ik gebruik van tweestanden ventilatorkacheltjes van Rowenta. Die schakel ik met een stekkerschakelaars van Klikaanklikuit op gebruikstijden. Dit hele pakket van maatregelen was goed voor 50% besparing op gas en wezenlijk voor de overgang naar all elektric met de warmtepomp. Ik heb niet gekozen voor vloerverwarming omdat die veel warmte verliest bij opwarmen en afkoelen door de grote beton- en watermassa van de vloer en leidingen. Een systeem met lage eigen massa zoals een luchtluchtwarmtepomp is per definitie zuiniger met warmtedistributie.

Ervaringen

Het rendement van de warmtepomp heb ik gemeten en is nog iets lager dan voorgespiegeld in de specificaties. De koelmiddelleidingen heb ik extra geïsoleerd. Ik ben nu bezig om de verliesuren door bevriezing van de verdamper bij vorst tegen te gaan. Dan wordt de winst hoger. Ik betaal nu €100/mnd, inclusief terugleververgoeding

Toekomstplannen

Dit is het maximaal haalbare met een terugverdientijd van 8 jaar.

Tips

Om spijtinvesteringen te voorkomen is het belangrijk als eerst de energievraag te beperken voordat je veel geld uitgeeft aan dure installaties. Systemen met een groot voorraadvat gooien elke dag 25% van de opgeslagen warmte weg door stilstandverliezen!!

Kenmerken

1996
A++
Koopwoning
Hoekwoning
Energiezuinige woning
Zakelijke betrokkenheid:
Energiecoaching in Nijmegen, het BESproject, het Neba project.

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.