Skip to main content
Home Woningen Twee-onder-een-kapwoning – 2001, Nieuw-Vennep

Twee-onder-een-kapwoning – 2001, Nieuw-Vennep

Stel een vraag
Via dit formulier neem je contact op met de huiseigenaar, voor vragen over de duurzame maatregelen in de woning. Lees hier de uitleg & tips > 

LET OP: dit contactformulier is bedoeld voor vragen van andere huiseigenaren en huurders. Neem voor persvragen, vragen vanuit de gemeente, onderzoeksvragen, studentenopdrachten en andere vragen contact op met de organisatie.
Vul je naam in
Vul je e-mailadres in
Plan een bezoek
LET OP: dit contactformulier is bedoeld voor vragen van huiseigenaren en huurders over ervaringen met verduurzamen. Neem voor persvragen, vragen vanuit de gemeente, onderzoeksvragen, studentenopdrachten en andere vragen contact op met de organisatie.
Vul je naam in
Vul je e-mailadres in
DD slash MM slash JJJJ
DD slash MM slash JJJJ
DD slash MM slash JJJJ

Open dagen 2025

Deze woning is tijdens de Open Dagen niet te bezoeken. Heb je een vraag voor de huiseigenaar? Stel deze via de knop ‘Stel een vraag’.

Bekijk alle open woningen

Omschrijving

2-1 kap woning uit 2001. 200m2 woonoppervlakte.HR++ glas, goed geisoleerd.
Gezin van 4 personen.

Tot 2024 gasverbruik van ca. 800-900m3 gas.

Zonnepanelen sinds 2004, steeds sets erbij gelegd, en er worden er binnenkort een paar kleine vervangen.
Momenteel ca. 8000 WP.

Sinds november 2024 een Quatt Hybrid Duo warmtepomp. Elektriciteitsverbruik hiervan ca. 1.500kWh.

in September 2025 uitgebreid naar Quatt All electric, dus een boiler erbij, sindsdien van het gas af.

Sinds 2019 een elektrische auto (‘erbij’), sinds 2023 als hoofdauto, thuis laden.

In juni 2025 een 32 kWh thuisbatterij geinstalleerd, een soort van ‘zelf samengesteld en geinstalleerd’ met professionele hulp. Hiermee wordt ook ‘gehandeld’, door te laden uit de zonnepanelen en als de elektriciteit goedkoop is, en terug te leveren als de elektriciteit thuis nodig is, of als de prijzen hoog zijn. Dus wel een dynamisch contract voor elektriciteit.

De thuisbatterij is vooral om terugleverkosten te voorkomen, en het net te ontlasten. Hiermee wordt ook geld verdiend, maar dat is niet mijn voornaamste reden. Investering terugverdienen zal denk ik niet lukken. Aardige bijkomstigheid is dat we niet merken als de stroom via het net ooit uitvalt.

Waarom al deze moeite? Gewoon omdat het kan, omdat ik het interessant vind om ermee bezig te zijn en te ontdekken of het werkt en hoe het werkt, en leuk om mijn ervaringen te delen. Ik hoop met deze verduurzamingsmaatregelen een klein steentje bij te dragen aan verminderen van CO2 uitstoot.

Toegepaste maatregelen

Extra informatie

Beschrijving (na)isolatie van de woning

Vloer, wanden en dak geisoleerd, HR++ glas.

Beschrijving energievoorziening van de woning

Van het gas af, Quatt all-electric warmtepomp, 8kWP zonnepanelen, 32kWh thuisbatterij.

Hoe is de ventilatie geregeld?

centrale mechanische ventilatie.

Ervaringen

Lange ervaring met zonnepanelen, al jaren gratis elektriciteit. Ivm terugleverkosten en einde salderingsregeling een thuisbatterij geinstalleerd. Bevalt zeer goed, geen omkijken naar. Hybride warmtepomp een winter geprobeerd, ging prima. in september 2025 uitgebreid naar all-electric, en dus van het gas af. Werkt tot nu toe allemaal prima. Veel verschillende apps om alles in de gaten te houden (al hoeft dat eigenlijk niet).

Toekomstplannen

Nog wat zonnepanelen erbij/oude panelen vervangen. Alle verschillende apps (thermostaat,thuisbatterij, warmtepomp, zonnepanelen) in één app proberen samen te brengen.

Tips

Een hybride warmtepomp kan eigenlijk altijd en bespaart vrijwel meteen energie (gas). Een hybride warmtepomp verwarmt alleen het huis, de CV ketel zorgt voor warm tapwater. Niet altijd meteen de rekenmachine erbij om te kijken wat de terugverdientijd is.

Kenmerken

2004
A
Twee-onder-een-kapwoning
Aardgasvrij

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.