Vrijstaande woning – 1898, Didam
Deze woning gaat tijdens de open dagen niet open. Heb je een vraag voor de huiseigenaar? Stel deze via de knop 'Stel een vraag'.
Omschrijving
In 1990 hebben wij dit huis, voormalig eenvoudig boerderijtje uit 1898, gekocht. De eerste drie jaren hebben we, deels samen met een aannemersbedrijf, het huis verbouwd. Met de eisen van toen en redelijk bewust van isolatiemaatregelen, hebben we een nieuwe geïsoleerde betonvloer en voorzetwanden binnenshuis geplaatst. In 2004 is het hele dak vernieuwd met een schroefdak met deels riet, deels isolatie en dakpannen. In 2009 volgde een serre achter de woning met hr++ glas en rieten dak. Tussen 2020 en 2024 begonnen we met zonnepanelen, electrisch rijden, laadpaal, all-electric warmtepomp, ventilo radiatoren en tenslotte een thuisbatterij. In 2023 hebben we het resterende normale thermopane glas van 1990 vervangen door hr++ glas. In 2025 hebben we het huis volledig van het gas laten halen.
Zo hebben we ons energieverbruik van vóór 2020 van 1800 m3 gas voor verwarming en warm water, 4000 KWh voor stroomverbruik en 1000 liter benzine voor vervoer per auto, teruggebracht naar circa 4000 KWh in totaal nu ná 2024. We betalen met een dynamisch contract nauwelijks nog iets aan deze energiekosten.
Toegepaste maatregelen
- HR++ glas
- Thuisaccu
- Zonnepanelen
- Lucht/water warmtepomp buitenlucht
- Mechanische afvoer ventilatie
Alle 8 maatregelen bekijkenMinder tonen
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Beschrijving energievoorziening van de woning
16 zonnepanelen 7 kWp
Thuisbatterij 24 kWh
All electric lucht water wp daikin altherma 3
Hoe is de ventilatie geregeld?
Adviezen
Ervaringen
Toekomstplannen
Tips
Kenmerken
Kaart
Externe inhoud van Google Maps weergeven.
Externe inhoud van Google Maps weergeven.
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.

























