Vandaag is het open dag. Meer informatie
Overslaan en naar de inhoud gaan
Home Woningen Vrijstaande woning – 2011, ‘s-Gravenzande

Vrijstaande woning – 2011, ‘s-Gravenzande

Stel een vraag
Via dit formulier neem je contact op met de huiseigenaar, voor vragen over de duurzame maatregelen in de woning. Lees hier de uitleg & tips > 

LET OP: dit contactformulier is bedoeld voor vragen van andere huiseigenaren en huurders. Neem voor persvragen, vragen vanuit de gemeente, onderzoeksvragen, studentenopdrachten en andere vragen contact op met de organisatie.
Vul je naam in
Vul je e-mailadres in

Open dagen 2026

Tijdens de open dagen zetten bewoners door heel Nederland hun deur open en laten ze zien wat ze aan hun huis hebben gedaan. Meer over de open dagen

Inschrijven niet meer mogelijk

Omschrijving

Moderne vrijstaande gasloze woning.
59 PV panelen leveren ca. 14.000 kWh per jaar voor de woning en de elektrische auto.
De Nibe bodemgekoppelde warmtepomp levert warmte en koelt in de zomer.
Sinds 2021 is een laadpunt met ‘load balancing’ toegevoegd voor de elektrische auto.
Sinds 2026 is een 14,4 kWh thuisaccu toegevoegd om eigen verbruik van de PV panelen te maximaliseren.

Toegepaste maatregelen

  • Groendak
  • Passieve zonwering
  • Thuisaccu
  • Zonnepanelen
  • Warmtewisselaar douche
  • Bodem/water warmtepomp
  • Vloerverwarming
  • Led lampen
Alle 9 maatregelen bekijkenMinder tonen
Bouw en isolatie2
Dakisolatiegroendak
Overige bouwpassieve zonwering
Installaties6
AlgemeenThuisaccu, Koeling en zonwering
Elektriciteitsopwekkingzonnepanelen
Overige installatieswarmtewisselaar douche
Verwarming en warm waterbodem/water warmtepomp
Warmtedistributievloerverwarming
Woninginrichting1
Verlichtingled lampen

Extra informatie

Beschrijving (na)isolatie van de woning

Vloerisolatie, extra dikke muurisolatie, dakisolatie en dubbel HR++ glas in de gehele woning.

Beschrijving energievoorziening van de woning

Vloerverwarming en koeling door middel van een bodemgekoppelde warmtepomp, teveel aan warmte wordt in de zomer in de bodem gebufferd, volledige energieverbruik wordt met PV panelen opgewekt.

Ervaringen

Installatie PV panelen in eigen beheer. Gebruik van warmtepomp vanaf nieuwbouw in 2012. Installatie laadpunt Toepassing thuisaccu

Beschreven maatregelen

Vegetatiedak (groendak)
Groendak op woonkamer isoleert en ziet er ook nog mooi uit.

Ervaringen

Onderhoud is in het begin wel meer nodig dan beschreven is, vooral watergeven en bijmesten op z’n tijd.

Passieve zonwering
Stationaire lamellen houden de zon in de zomer buiten

Ervaringen

Naast het architectonische beeld werkt het ook perfect, hete zomerzon blijft buiten en in de winter komt de lage zon er wel door.

Bodem/water warmtepomp
Naast verwarming in de winter koelt onze Nibe warmtepomp de woning in de zomer.

Ervaringen

Eenvoudig en betrouwbaar systeem, compacte installatie.

Warmtewisselaar douche
Verwarmt het koude water zodat je bijna de helft bespaart op het warmwatergebruik zonder inleveren van comfort
Zonnepanelen (PV)
Drie PV installaties in eigen beheer geplaatst en aangesloten. Per fase een aparte omvormer geplaatst met respectievelijk 12, 20 en 14 panelen.

Ervaringen

Aardlekbeveiliging moest worden aangepast naar 300mA omdat heel soms de standaardgrootte van 30mA aansprak waardoor een deel wegviel.
Om dit alleen voor de PV groepen te doen is dit met aardlekautomaten uitgevoerd.

Led lampen
Standaard LED lampen zijn goedkoop geworden en eenvoudig toe te passen

Ervaringen

Design LED verlichting is weliswaar kostbaar maar is kwalitatief duidelijk duurzamer dan de standaardlampen, de eerste series die we hebben gebruikt gingen toch wel te snel kapot.
Ingebouwde halogeenlampen in de afzuigkap eveneens vervangen door LED

Electriciteitsopslag (accu)

Thuisaccu van 14,4 kWh

Ervaringen

Met een netto beschikbare capaciteit van bijna 13 kWh verbruikt onze woning geen stroom meer van maart tot oktober.
In 6 maanden al 3x vervangen ivm oververhitte aansluitingen, dus denk goed na over locatie.

Elektrische auto

Elektrische auto sinds 2021

Ervaringen

Veel energie van de PV panelen gaat direct in de accu van de auto, dat helpt om veel minder te salderen.

Kenmerken

2012
A++++
Vrijstaande woning
Aardgasvrij, Plusenergiewoning

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.