Vrijstaande woning – 2017, Leusden
Omschrijving
De woning is januari 2018 opgeleverd. Het verwarmingwater en het sanitairwater worden gedistribueerd door het buffervat. Het buffervat wordt gevoed door zonnecollectoren, een L/W warmtepomp en een watervoerend houtgestookt fornuis/oven. De RC waarden zijn voor de vloer 5+, wand 7,5 en dak 6.Door de grote ramen op oost, zuid en west is direct zonlicht een belangrijke warmtebron. In de zomer wordt de zoninstraling beperkt door de overstekken, lamellen en zonwering.
Toegepaste maatregelen
Advies en begeleiding Architectuur Bouw en isolatie Bouwmaterialen Buffervat Dakisolatie Dakisolatie binnenkant Deuren en Kozijnen Gevelisolatie Hout HR++ glas Installaties Isolerende beglazing Leemstuc Mechanische afvoer ventilatie Natuurlijke materialen Overige bouw Overige ventilatie Passieve zonwering Ramen, Deuren en Kozijnen Ventilatie Ventilatieroosters Vloerisolatie Vloerverwarming Wandafwerking Wandisolatie binnen Wandverwarming Warmtedistributie
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Houtvezel, damp-open
Beschrijving energievoorziening van de woning
Door middel van aandelen in een windmolen (winddelen) en deelname in een coöperatie collectieve zonnedaken wekken we meer elektriciteit op, dan we gebruiken
Hoe is de ventilatie geregeld?
Mechanische afvoer
Adviezen
De doorstroomverwarmer als naverwarming als het buffervat te koud is, bevalt goed. Van juni t/m september staat de doorstromer uit omdat de buffer meestal voldoende (zonne)warmte heeft.
Ervaringen
Zonnecollectoren: van april tot oktober is de zon de verwarmingsbron. Het is warm in huis door veel zon-instraling. Door de goede isolatie blijft de warmte lang hangen. Verkoeling is eenvoudig: zet de schuifdeuren even open.
De warmtepomp (per april 2021) is primair de aanvulling zijn op de zonnecollectoren. Op de koudste grijze dagen in de winter zal het houtfornuis de aanvulling zijn. Of als je kookt, dan creëer je alvast extra warmte in de buffer als restwarmte van het koken.
Als extra maatregel kunnen we een beroep doen op het elektrische verwarmingselement in de buffer.
Toekomstplannen
Eventueel een kleine hoeveelheid zonnepanelen voor het dagelijkse basisgebruik.
Beschreven maatregelen
Architectuur
http://www.solidgreenarchitecture.nl
Dakisolatie binnenkant
Isovlas dampopen met houtvezel, RC6.
Wandisolatie binnen
Dampopen houtvezel isolatie RC7,5. Wanddikte 40 cm.
Vloerisolatie
http://www.hectar.nl RC 5 of meer
Leemstuc
Deels, met wandverwarming
Hout
Op de vloer en binnenwand na, is alles hout
Passieve zonwering
Overstekken van 2 meter op oost en west
Buffervat
1000 liter
Wandverwarming
Deel van de wand met leemstuc
Vloerverwarming
Begane grond en badkamer op 1e etage
Ventilatieroosters
Boven ramen
Kenmerken
2017
Onbekend
Koopwoning
Vrijstaande woning
Zeer energiezuinige woning, Aardgasvrij, Houtskeletbouw
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.