Woonboerderij – 1890, Groot-Ammers
Omschrijving
Boerderij uit het einde van de 19e eeuw (+/- 1890). Het voorhuis (de vroegere woning) is volledig gerenoveerd. Het achterhuis (de vroegere stal) is gerenoveerd en omgebouwd tot wooneenheid. Het is deels geïsoleerd (muren/dak) maar heeft nog verdere verduurzaming nodig. Er is een kleinere aanleunwoning die nu permanent is verhuurd, maar op termijn ook verbeter aandacht nodig heeft. Huidige eigenaren kochten de woning ruim twee jaar terug en hebben geen “geschiedenis” in de woning. Bij aankoop was de woning in slechte staat van onderhoud na +/- 3 jaar leegstand.
Toegepaste maatregelen
Bouw en isolatie Dakisolatie Deuren en Kozijnen Elektriciteitsopwekking Gevelisolatie HR++ glas Installaties Isolerende beglazing Na-isolatie schuin dak binnenkant (dakisolatie) Na-isolatie spouw (spouwmuur) Ramen, Deuren en Kozijnen Vloerisolatie Zonnepanelen (PV)
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Muren en dak zijn nageïsoleerd, oude glas-in-lood ramen zijn grotendeels vervangen door dubbelglas (HR++) glas-in-lood. Het voorhuis heeft een geïsoleerde vloer, het achterhuis nog niet.
Beschrijving energievoorziening van de woning
22 Zonnepanelen (14 op de stal, 8 op een bijgelegen kleine woning) Gas-aansluiting: Ja Electra-aansluiting: Ja, 3x 25A
Beschreven maatregelen
Na-isolatie schuin dak binnenkant (dakisolatie)
Zowel voor- als achterhuis.
Zonnepanelen (PV)
14 op de stal, 8 op een kleine woning los van de woonboerderij.
Vloerisolatie
Alleen in het voorhuis.
HR++ glas
Bouw en isolatie, Deuren en Kozijnen, HR++ glas, Isolerende beglazing, Ramen, Ramen, Deuren en Kozijnen
Alle ramen in het voorhuis zijn vervangen door HR++ glas. In het achterhuis grotendeels ook, maar enkele oude gietijzeren stalramen zijn nog origineel.
Na-isolatie spouw (spouwmuur)
Voorhuis. Achterhuis heeft een extra voorzetmuur van gascellenbeton gekregen.
Kenmerken
1890
Onbekend
Koopwoning
Vrijstaande woning
Woonboerderij
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.