Nog 1 dag tot de open dagen op 31 oktober en 7 november. Meer informatie
Overslaan en naar de inhoud gaan
Home Woningen Woonboot – 1958, Amsterdam

Woonboot – 1958, Amsterdam

Stel een vraag
Via dit formulier neem je contact op met de huiseigenaar, voor vragen over de duurzame maatregelen in de woning. Lees hier de uitleg & tips > 

LET OP: dit contactformulier is bedoeld voor vragen van andere huiseigenaren en huurders. Neem voor persvragen, vragen vanuit de gemeente, onderzoeksvragen, studentenopdrachten en andere vragen contact op met de organisatie.
Vul je naam in
Vul je e-mailadres in

Deze woning gaat tijdens de open dagen niet open. Heb je een vraag voor de huiseigenaar? Stel deze via de knop 'Stel een vraag'.

Omschrijving

Groot woonschip (voormalige viskotter uit 1958) is in 2017 in eigen beheer volledig verbouwd tot energieneutrale woning, met warmtepomp (water-water), WTW luchtventilatie, pv-panelen, zonneboiler, grijswatersysteem, wateronthardingsunit en natuurlijk goede isolatie rondom.

Toegepaste maatregelen

  • Zonnepanelen
  • Houtkachel
  • Water/water warmtepomp met absorbers
  • Buffervat
  • Centrale balansventilatie
  • CO2-sensor
Alle 39 maatregelen bekijkenMinder tonen
Bouw en isolatie12
AlgemeenDeuren en Kozijnen
Bouwmaterialenhout
Dakisolatiebij bouw, binnenkant
Gevelisolatiebij bouw, wandisolatie binnen
Ontwerp en conceptnul-op-de-meter woning, ontwerpmaatregelen
Overige bouwkierdichting
Ramen, Deuren en KozijnenHR++ glas, isolerende kozijnen
Vloerisolatiebij bouw
Installaties12
Besturing en monitoringenergiemonitor, slimme meter, temperatuurregeling per vertrek
Elektriciteitsopwekkingzonnepanelen
Koeling en zonweringactieve zonwering
Overige installatiespompschakelaar, warmtewisselaar douche
Verwarming en warm waterhoutkachel, water/water warmtepomp met absorbers
Warmtedistributiebuffervat, vloerverwarming
Waterbesparingoverig
Ventilatie2
Balansventilatie met wtwcentrale balansventilatie
Overige ventilatieCO2-sensor
Woninginrichting8
Apparateninductiefornuis, energiezuinige koelkast, energiezuinige vaatwasmachine, energiezuinige wasmachine, zuinige wasdroger
Meubilair en stofferinggordijnen, meubels
Verlichtingled lampen
Advies en begeleiding5
AlgemeenArchitectuur, Bouwkundig advies, Installatieadvies, Interieurontwerp
Energieadviesmaatwerkadvies

Extra informatie

Beschrijving (na)isolatie van de woning

Eigenlijk is de renovatie van het schip vergelijkbaar met nieuwbouw; de uitvoering wat zo rigoureus, omdat we alle mogelijkheden wilden benutten om goed te isoleren (wat zeer belangrijk is bij een stalen schip, om condensatie te voorkomen). Alles is met 10 cm PUR-schuim geisoleerd en alle glasramen zijn voorzien van HR++.

Beschrijving energievoorziening van de woning

Wij hebben een groot buffervat (1000L) waar naast de water-water warmtepomp (uitwisseling met het IJ-water onder ons schip) ook de zonneboiler en de houtkachel zijn warmte in kan stoppen. Het buffervat wordt tot 45 graden bovenin verwarmd, zodat met een doorstroomspiraal voldoende warm water ontstaat om te douchen. Je behoeft met dit systeem nooit het water tot boven de 60 graden te verwarmen (tegen legionella), omdat het zeer korte tijd 45 graden is en de bacteriën daarmee geen kans krijgen zich te ontwikkelen.
Omdat ventilatie in een schip heel belangrijk is (alle wanden zijn écht luchtdicht!) hebben we gekozen voor een goede warmte-terugwinning-balansventilatie (WTW) met zeer hoog rendement van 97%. Verder nog 25 pv-panelen, 2 zonneboilerpanelen, een ontkalkinstallatie voor zacht water en grijswatersysteem voor het doorspoelen van de toiletten en voor het schoonspuiten van de dekken.

Adviezen

belangrijke tip is je goed te laten informeren en goed kijken hoe anderen de transitie hebben gedaan. Iedereen is vaak heel trots op zijn eigen woning (of woonschip) en wil graag alle bijzondere technische voorzieningen toelichten. Vragen kost niets!

Ervaringen

Omdat we zelf de hele verbouwing hebben geregeld konden we alles goed in de gaten houden. Dit moet je liggen en kost wel heel veel tijd (ca 1 dag in de week gedurende een jaar), maar betaalt zich uit in de kwaliteit die we nu ondervinden.

Toekomstplannen

Eventueel, als terugleveren van energie geen geld meer oplevert, zou ik overwegen een thuisbatterij aan te schaffen. Nu is dat nog lang niet (financieel) haalbaar.

Kenmerken

1958
Woonboot/ woonark
Nul-op-de-meter woning, Aardgasvrij
Zakelijke betrokkenheid:
Architect: verantwoordelijk voor ontwerp gehele woning

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.