Hoekwoning – 1968, Zoeterwoude-Rijndijk
Omschrijving
Hoekwoning op dubbel perceel. Met aanbouw, dubbele garage; aangebouwde werkplaats. Ervoor grote carport.Zon-Voltaïsch en Zon-thermisch systeem, Gebalanceerd ventilatie, volledige woonschil isolatie, maximale regenwaterbenutting. Mogelijkheid om de slaapkamer en woonkamer temperatuur te regelen met 5 kW airco.Gelukkig niet van het gas af (minst vervuilende fossiele energiebron). Ik heb dan zo weinig mogelijk netstroom nodig, die gegenereerd wordt met meer dan 80% kolen/ aardgas ook nog met een beroerd 45% rendement. Veel CO2 productie!!!Ook heb ik een combinatie van wokbrander (gas) en inductie kookplaat. Ideaal voor een gezonde leefstijl in een gezonde woning.
Toegepaste maatregelen
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Beschrijving energievoorziening van de woning
Naast elektricteitsnet- en gasnet aansluiting een PV en zonthermisch systeem.
De woning heeft een HR CV ketel. De gehele begane grond vloerverwarming is als hoofdverwarming + uitgevoerd. De badkamer heeft ook vloerverwarming plus handdoekradiator. De HR ketel is op weersafhankelijk ingesteld (on demand). De vloerverwarming wordt geregeld door de kamerthermostaat. Omdat alle kamers op afvoer door de gebalanceerde ventilatie/WTW zijn aangesloten is er altijd een basisverwarming. Al deze kamers hebben een radiator met thermostaatkraan (in vorstbescherming stand). De hoofdslaapkamer heeft een A+++ binnenunit, die ook kan verwarmen (nog nooit nodig geweest) aangesloten op een A+++ multisplit buitenunit. De woonkamer heeft ook een A+++ binnenunit, die ook kan verwarmen. De aircon verhoogt het ventilatie debiet als deze in werking treedt. Onder gunstige condities wordt ook nachtkoeling ingeschakeld. Warm water wordt een voor een deel gegenereerd door het zon-thermisch systeem.
Hoe is de ventilatie geregeld?
Adviezen
Ervaringen
Toekomstplannen
Beschreven maatregelen
Ervaringen
Het dak hebben we laten isoleren aan de buitenzijde omdat het dakbeschot aan de buitenzijde voorzien was van een dampremmende folie. De ruimte tussen pan en dakbeschot bleek 7 cm te zijn. Dit levert een Rd op van 1,9 m2.K/W. Het geïsoleerde oppervlak is 45 m2.
De andere daken zijn in de jaren erna geïsoleerd onder het bitumineuze membraan
Ervaringen
De kruipruimte is droog
Ervaringen
Dit systeem werk uitstekend. Het gehele jaar door wordt de slaapkamertemperatuur op 18°C gehouden.
De verwarmingsfunctie is nog niet nodig geweest.
Ervaringen
Probleemloos systeem
Kenmerken
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.