Skip to main content
Home Woningen Hoekwoning – 1930, Amersfoort

Hoekwoning – 1930, Amersfoort

Omschrijving

Naast de vrij standaard besparende maatregelen als isolatie en besparende apparaten hebben we dit jaren 30 huis voorzien van een douchewarmtewisselaar. Met een douchewarmtewisselaar wordt de warmte van het douchen die normaliter het riool in verdwijnt op een directe manier terug gewonnen. Hiermee wordt de gasrekening voordat betreft het douchen met 50-65% gereduceerd.
De aanschafkosten zijn niet hoog, maar voor installatie in een bestaand huis komen nog wat kosten bij. Afhankelijk van de situatie verdient deze maatregel zich binnen 5 jaar terug.
Dit jaar hebben we ook 12 zonnepanelen laten plaatsen. Deze hadden afwijkende afmetingen omdat op die manier het dakoppervlak optimaal benut kon worden. In totaal is er voor 3095 wp geïnstalleerd. 
Bij de verbouwing van de tuin hebben we het regenwater afgekoppeld en laten infiltreren in een infiltratiegeul

Toegepaste maatregelen

Extra informatie

Ervaringen

ervaring met de douchewarmtewisselaar, zonnepanelen en afkoppelen regenwater wil ik delen.

Toekomstplannen

Zonnepanelen Regenwaterhergebruik

Kenmerken

1930
C
Koopwoning
Hoekwoning

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.