Nog 1 dag tot de open dagen op 31 oktober en 7 november. Meer informatie
Overslaan en naar de inhoud gaan
Home Woningen Tussenwoning – 1906, Leiden

Tussenwoning – 1906, Leiden

Stel een vraag
Via dit formulier neem je contact op met de huiseigenaar, voor vragen over de duurzame maatregelen in de woning. Lees hier de uitleg & tips > 

LET OP: dit contactformulier is bedoeld voor vragen van andere huiseigenaren en huurders. Neem voor persvragen, vragen vanuit de gemeente, onderzoeksvragen, studentenopdrachten en andere vragen contact op met de organisatie.
Vul je naam in
Vul je e-mailadres in

Deze woning gaat tijdens de open dagen niet open. Heb je een vraag voor de huiseigenaar? Stel deze via de knop 'Stel een vraag'.

Omschrijving

Wij wonen in een tussenwoning uit 1906 die we helemaal gestript en verduurzaamd hebben. De belangrijkste maatregelen zijn:
1. Isolatie van dak, gevels en vloer naar de normen van een nieuwbouwhuis
2. Installatie van een warmtepomp
3. Installatie van een zonneboiler
4. Installatie van zonnepanelen
5. Installatie van een balansventilatie

Toegepaste maatregelen

  • Dakisolatie binnenkant
  • Vloer
  • Zonnepanelen
  • Lucht/water warmtepomp buitenlucht
  • Vloerverwarming
  • Centrale balansventilatie
Alle 27 maatregelen bekijkenMinder tonen
Bouw en isolatie10
AlgemeenDeuren en Kozijnen
Dakisolatiebinnenkant, plat dak binnenkant, schuin dak binnenkant, groendak
Gevelisolatiebinnenkant, buitenkant
Ontwerp en conceptnul-op-de-meter woning
Ramen, Deuren en KozijnenHR++ glas
Vloerisolatievloer
Installaties8
AlgemeenKoeling en zonwering
Elektriciteitsopwekkingzonnepanelen
Overige installatieshotfill, warmtewisselaar douche
Verwarming en warm waterlucht/water warmtepomp buitenlucht
Warmtedistributiebuffervat, convectoren, vloerverwarming
Ventilatie1
Balansventilatie met wtwcentrale balansventilatie
Woninginrichting6
Apparateninductiefornuis, energiezuinige koelkast, energiezuinige vaatwasmachine, energiezuinige vriezer, energiezuinige wasmachine
Verlichtingled lampen
Advies en begeleiding1
AlgemeenInstallatieadvies
Overig1
AlgemeenGroene energie

Extra informatie

Beschrijving (na)isolatie van de woning

We hebben ons huis volledig gestript en daarna het dak van binnenuit geïsoleerd en afgewerkt met PIR platen, de mooie buitengevel aan de voorkant met PIR platen met een gipsplaat erop aan de binnenkant en de achtergevel aan de buitenkant met polystyreen. Verder is er een nieuwe geïsoleerde betonvloer op de begane grond aangebracht m.b.v. betonnen balken.

Beschrijving energievoorziening van de woning

De verwarming van ons huis wordt verzorgd door een lucht/water-warmtepomp. Deze verzorgd ook de warmwatervoorziening en wordt daarbij ondersteund door een zonneboiler. De warmwatervoorziening in de keuken wordt verzorgd door een elektrische geiser.

Hoe is de ventilatie geregeld?

We hebben een balansventilatiesysteem.

Adviezen

Ik kan iedereen afraden om een oude kap aan de binnenkant te isoleren, ik heb het zelf gedaan en het heeft me heel veel tijd gekost, omdat alles schots, scheef en doorgebogen is. Het is duurder, maar ook veel netter om het dak te strippen en aan de buitenkant nieuwe geïsoleerde dakplaten aan te brengen. Positief hieraan is ook dat je geen binnenruimte verliest. Ik zou de hele installatie aan laten leggen door één installateur die aantoonbaar ervaring heeft met dit soort installaties en het inregelen daarvan.

Ervaringen

Het huis is zeer comfortabel door de vloerverwarming beneden, de goede isolatie en de ventilatie. We zijn in de praktijk veel zuiniger dan dat de installateur had berekend. Het was wel een uitdagend traject, omdat er veel tegenstrijdige meningen zijn over installaties en de mogelijkheden tot isolatie. Daarnaast wil je eigenlijk één partij die alles op elkaar afstemt en alles inregelt. Het tweede aspect wat lastig is, is dat we eigenlijk alles in één keer moesten doen, waardoor we echt geld hebben moeten schrapen om alles voor elkaar te krijgen. De afgelopen twee jaar ben ik nog bezig geweest met verbeteringen in met name het reduceren van het geluid dat veroorzaakt wordt door de ventilatie en de warmtepomp.

Toekomstplannen

Ik wil nog dempers plaatsen op de WTW ventilatie, die worden door de fabrikant aangeraden, maar zijn niet geïnstalleerd door de installateur.

Kenmerken

1906
Tussenwoning
Zeer energiezuinige woning, Nulenergiewoning, Nul-op-de-meter woning, Aardgasvrij

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.