Vrijstaande woning – 1900, Roodeschool
Open dagen 2026
Tijdens de open dagen zetten bewoners door heel Nederland hun deur open en laten ze zien wat ze aan hun huis hebben gedaan. Meer over de open dagen →
Kun je op geen van deze dagen? Vraag een bezoek op afspraak aan.
Omschrijving
Vrijstaande kleine woning uit ca. 1900. Van binnen zijn de muren geïsoleerd met 14 cm dikke steenwol. De vloeren zijn geïsoleerd met PIR-platen. Ook op de verdiepingsvloer liggen deze. De verdieping wordt niet gebruikt. Verder hebben de ramen dubbel glas. De ramen naast de voordeur zijn voorzien van voorzetramen. Voor alle ramen hangen gordijn. Verder hebben we zonnepanelen. Op water besparen we middels een separaattoilet. Hierbij gaat de urine naar het riool, maar de vaste ontlasting wordt opgevangen en gecomposteerd (kan natuurlijk ook in de groenbak). We gebruiken dus geen water om het toilet door te spoelen. Verwarming via pelletkachel. Omdat het een kleine woning is, de plafonds tamelijk laag zijn, kunnen bijna alle ruimtes met deze kachel worden verwarmd. De badkamer en logeerkamer worden, indien nodig, verwarmd door elektrische kachels. Verder zijn wij ook aardgasvrij. Inmiddels zijn er ook 2 thuisbatterijen die ons helpen minder energiekosten te maken. Voor het warme water gebruiken we een boiler van 30 L die is gesitueerd tussen de keuken en de badkamer, waardoor het traject voor het warme water heel kort is.
Toegepaste maatregelen
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Beschrijving energievoorziening van de woning
Vrijstaande kleine woning uit ca. 1900. Van binnen zijn de muren geïsoleerd met 14 cm dikke steenwol. De vloeren zijn geïsoleerd met PIR-platen. Ook op de verdiepingsvloer liggen deze. De verdieping wordt niet gebruikt. Verder hebben de ramen dubbel glas. De ramen naast de voordeur zijn voorzien van voorzetramen. Voor alle ramen hangen gordijn. Verder hebben we zonnepanelen. Op water besparen we middels een separaattoilet. Hierbij gaat de urine naar het riool, maar de vaste ontlasting wordt opgevangen en gecomposteerd (kan natuurlijk ook in de groenbak). Verwarming via pelletkachel. Omdat het een kleine woning is, de plafonds tamelijk laag zijn, kunnen bijna alle ruimtes met deze kachel worden verwarmd. De badkamer en logeerkamer worden, indien nodig, verwarmd door elektrische kachels. Verder zijn wij ook aardgasvrij.
Hoe is de ventilatie geregeld?
Ervaringen
Kenmerken
Kaart
Externe inhoud van Goggle Maps weergeven.
Externe inhoud van Goggle Maps weergeven.
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.
















