Vrijstaande woning – 1962, Baarn
Omschrijving
Bungalow uit 1962, geisoleerd, douchewaterwarmteterugwinning en warmtepomp van Nefit Enviline 7 kW met monobloc-buitenunit.
Toegepaste maatregelen
Extra informatie
Beschrijving (na)isolatie van de woning
Hoe is de ventilatie geregeld?
Adviezen
Ervaringen
Toekomstplannen
Tips
Beschreven maatregelen
Ervaringen
We zijn tevreden met de warmtepomp. Enige probleem was dat er hardnekkige lekkages waren in het watercircuit, voornamelijk bij de aansluiting van de rubberen slangen aan de buitenunit. Dat was moeilijk zichtbaar onder de isolatie, en het leek ook wel of de slangenklem zichzelf losmaakte.
Het energieverbruik was minder dan verwacht: ongeveer 5% het eerste jaar na correctie voor het weer met een graaddagenberekening.
Sinds februari hebben we dynamisch energiecontract van Tibber en een slimme thermostaat Tune van Ngenic. Deze thermostaat zegt de warmtepomp zo te manipuleren dat hij vooral draait als de stroom goedkoop is, rekening houdend met de weersverwachting en de eigenschappen van het huis.
Kenmerken
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.