Vrijstaande woning – 2012, Gasselte
Omschrijving
Houtskeletbouw, met extra aandacht voor de isolatie van muur en dak. In de woonvertrekken (WK/K/SK) tripleglas. Verwarming & Boiler dmv. een warmtepomp icm. grondboringen van 3 x 70 meter. 15 Zonnepanelen wekken +/- 50% electra op.
All Electric, er is geen gasaansluiting.
Voorlopige energielabel A
Toegepaste maatregelen
Apparaten Besturing en monitoring Biomassakachel Bodem/water warmtepomp Buffervat CO2-sensor (ventilatie) Elektriciteitsopwekking Elektrisch fornuis Energiezuinige koelkast Energiezuinige vaatwasmachine Energiezuinige vriezer Energiezuinige wasmachine Houtkachel Inductie fornuis Installaties Koeling en zonwering Led lampen Mechanische afvoer ventilatie Overige ventilatie Slimme meter Spaarlampen Ventilatie Ventilatieroosters Verlichting Verwarming en warm water Vloerverwarming Warmtedistributie Warmtepomp Warmtepompboiler Woninginrichting Zomernachtkoeling Zonnepanelen (PV) Zuinige apparaten Zuinige wasdroger
Extra informatie
Adviezen
1) In alle vertrekken een kamerthermometer aanbrengen
2) Dmv. een buitentemperatuur sensor de watertemperatuur laten regelen.
Ervaringen
Omdat de lage temperatuur (komt bijna nooit boven de 30°C.) van de vloerverwarming geen warmte straling geeft is de gevoelstemperatuur niet altijd confortable. Om te voorkomen dat de vloerverwarming door de kamerthermometer afslaat waardoor de kamer weer afkoelt, hebben wij de verwarming als volgt ingesteld.
1) De vloerverwarming in de woonkamer staat altijd open (behalve in de zomer als de vloer wordt gekoeld).
2) Dmv. een buitentemperatuur sensor hebben wij de instellingen voor de watertemperatuur zo ingeregeld dat het in de woonkamer rond de 20°C. ligt. In de ochtend +/- 19°C, in de avond +/- 21°C. Omdat de temperatuur van de kamer over de dag genomen wat stijgt is de gevoelstemperatuur best wel aangenaam.
Toekomstplannen
Meer zonnepanelen.
Kenmerken
2012
A
Koopwoning
Vrijstaande woning
Aardgasvrij, Houtskeletbouw
Kaart
📍 Het exacte adres wordt niet getoond.