Skip to main content
Home Woningen Twee-onder-een-kapwoning – 1927, Hilversum

Twee-onder-een-kapwoning – 1927, Hilversum

Stel een vraag
Via dit formulier neem je contact op met de huiseigenaar, voor vragen over de duurzame maatregelen in de woning. Lees hier de uitleg & tips > 

LET OP: dit contactformulier is bedoeld voor vragen van andere huiseigenaren en huurders. Neem voor persvragen, vragen vanuit de gemeente, onderzoeksvragen, studentenopdrachten en andere vragen contact op met de organisatie.
Vul je naam in
Vul je e-mailadres in

Open dagen 2025

Omschrijving

Jaren 20 huis aardgasvrij gemaakt – veel maatregelen tijdens een grote renovatie in 2023-2024 (isolatie, warmtepomp, douche wtw, vloerverwarming, zonnepanelen). Nu bezig met dingen die (nog) niet goed zijn, met name verbeteren van ventilatie en toch iets meer verwarming op de bovenverdieping. Begin 2025 mechanische ventilatie laten installeren ivm condensvorming binnen in de winterperiode.

Toegepaste maatregelen

Extra informatie

Beschrijving (na)isolatie van de woning

Dakisolatie (binnen en buitenkant), triple glas, gevel/wandisolatie binnenkant (voorzetwanden), vloerisolatie

Beschrijving energievoorziening van de woning

Zonnepanelen en volledig elektrische warmtepomp

Hoe is de ventilatie geregeld?

Aanvankelijk alleen natuurlijke ventilatie en geen ventilatieroosters. Begin 2025 mechanische ventilatie laten installeren (type D, met WTW) ivm condensvorming in de winterperiode aan de binnenzijde van de ramen. Zeer tevreden met resultaat.

Ervaringen

We vonden het lastig om goed en integraal installatieadvies te krijgen. Deels omdat het lastig was goede installateurs te vinden die breed georienteerd waren (met verwarmen en ventileren) en ook ervaring hadden met jaren 20/30 huizen. Deels omdat het ook zoeken was naar eigen wooncomfort. We hebben aanvankelijk gekozen voor beperkte verwarming op de bovenverdieping + zolder, en natuurlijke ventilatie. We hebben in twee kamers (degene met een schuin dak) een airco om te koelen en verwarmen. De niet verwarmde kamers zijn op echt koude dagen in de winter ca 17-18 graden. We overwegen op een kamer alsnog vloerverwarming te installeren omdat de kamer hoogteverschil heeft, en het lage deel (ook onder schuin dak) beduidend kouder blijft (op koude dagen is het ca 14 graden). We zijn dus gaandeweg nog aanpassingen aan het doen, en hebben inmiddels installateurs gevonden die daar goed in mee helpen / denken. Ook hebben we begin dit jaar een mechanisch ventilatiesysteem geinstalleerd. Dat heeft problemen met condens verholpen, en heeft er ook voor gezorgd dat de niet actief verwarmde slaapkamers een beetje warmer zijn geworden omdat er niet meer geventileerd wordt met koude buitenlucht, en warme lucht van beneden hier naartoe wordt gecirculeerd.

Toekomstplannen

We hebben deze maatregelen allemaal tegelijk genomen tijdens een grote renovatie. Wat we aanvankelijk niet goed hebben gedaan is de ventilatie. Daarom hebben we begin dit jaar (toen we dus eigenlijk al “klaar” waren), alsnog een WTW ventilatiesysteem laten installeren. Daarnaast overwegen we om

Tips

Ga bij anderen kijken en vraag veel rond – oude woningen kennen geen “one best way” en ook eigen voorkeuren verschillen. Zoek een installateur met ervaring met jaren 20/30 huizen.

Kenmerken

1927
Onbekend
Twee-onder-een-kapwoning
Aardgasvrij

Kaart

📍 Het exacte adres wordt niet getoond.